• Matematika

• Versenyek

• Matematika Olimpia

A Matematika Olimpia a házi forduló feladatainak kidolgozásával kezdődik, ahol évfolyamonként 6 igényes feladat vár megoldásra, pontos levezetésre - részletes indoklással, gondolatmenettel. Fontos szerepe van itt a tárgyi tudásnak és a szövegértésnek egyaránt. Az eredményesen szereplő tanulók a járási fordulóban mérik össze tudásukat, ahol az 5-8. kategóriákban 3 feladatot kell megoldani 2 óra alatt – ebből is látható, hogy mennyire igényesek ezek a feladványok. A verseny itt véget is ér, viszont kilencedikben, mikorra a versenyzők már kellő tapasztalatot szereznek, a járás legjobbjai kerületi szinten folytathatják. Ebben a kategóriában 4 feladatra   szánnak 4 órát.

Pitagoriász

A matematikát kedvelő diákjaink között évek óta az egyik legnépszerűbb verseny a Pitagoriász, ahol a logikus gondolkodás és a gyors észjárás a legfontosabb. 1 óra alatt kell megoldani 15 feladatot, ám a megspórolt percekre újabb pontokat lehet szerezni, de csak 10 helyesen megoldott példa esetén. A verseny lehetőséget ad arra is, hogy tehetséges tanulóink több kategóriában is megmérettessék magukat.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny

A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. Az összeállított feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását mérik, és lehetőséget biztosítanak arra, hogy az iskolák tanulói összemérhessék tudásukat. A feladatok szövegének elolvasása után öt helyes válasz (A, B, C, D, E) közül kell kiválasztani a megfelelőt, és nem szükséges a levezetés. A megyei fordulók győztesei lehetőséget kapnak az országos döntőben való részvételre. Évfolyamonként egy-egy iskola legjobb 3 tanulójának egyéni eredménye alapján is rangsorolják a csapat teljesítményét.

Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A verseny célja a matematika iránti érdeklődés felkeltése, a tantárgy megkedveltetése, sikerélmény biztosítása és a tehetségek felfedezése. Az 5-9. évfolyamos tanulóknak 30 feladatot kell megoldaniuk 75 perc alatt. Az 5 válaszlehetőség közül az 1 helyeset kell bejelölni. A hibás válaszért a feladatra járó pontszám negyedrésze kerül levonásra.

Laki Matek

A Laki Matek elnevezésű matematikaverseny házigazdája a Lakszakállasi Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola. A kétfordulós versenyen minden iskola háromfős csapatot indíthat – egy-egy 6., 7. és 8. évfolyamos tanuló részvételével. Az első fordulóban mindenki egyénileg dolgozza ki a saját korosztályának megfelelő feladatsort. A másodikban már egymást segítő és kiegészítő csapatként dolgoznak együtt. A két forduló összesített pontszáma határozza meg a versenyzők sorrendjét.