• Történelem

•

A történelemoktatás lényege, hogy a diákok felkészüljenek az életre és a társadalomban való aktív részvételre. Célunk a múltban való tájékozódás, kritikai gondolkodás és elemzőképesség, empátia és tolerancia kialakítása tanulóinkban. Nagy hangsúlyt fektetünk gyökereink megismertetésére, az identitás és az értékrend kialakítására, valamint a világban előforduló aktuális események történelmi kontextusba helyezésére.

Az 5-8. évfolyamban heti egy-, a 9. évfolyamban pedig heti két órában oktatjuk a történelmet. Térképek, feladatlapok, prezentációk, videók és animációk felhasználásával tesszük színesebbé, szemléletesebbé a történelemórákat, melyekről nem hiányozhatnak a játékos, interaktív feladatok, kvízek sem.

A történelemoktatás élményszerűvé tétele céljából részt veszünk a Duna Menti Múzeumban és a komáromi erődben megvalósuló múzeumpedagógiai foglalkozásokon, és tanulmányi kirándulásokat is szervezünk. Immár hagyománnyá vált, hogy a hatodikosokkal a budapesti Szépművészeti Múzeumba, a hetedikesekkel a Pannonhalmi Bencés Főapátságba, a kilencedikesekkel pedig a budapesti Terror Háza Múzeumba és a Sziklakórház Atombunker Múzeumba látogatunk.

Szabó Kinga